Tüm Belediye ve Konut İşçilerinin Sendikası

Mustfa Kemal Atatürk

Haberler

Basına ve Kamuoyuna


Dünya'da ve ülkemizde yayılan Covid - 19 virüsü resmi rakamlar göz önüne alındığında giderek derinleşen bir hal almıştır. Tüm sektör ve iş kollarında olduğu gibi sermayedarların ve patronların konut işçilerinin üzerindeki baskısı da kesilmeksizin artmıştır. 
Yaşanılan Covid – 19 virüsü salgını nedeniyle İşveren ve yöneticiler tarafından konut işçilerinin gün içerisindeki çalışma faaliyetlerinin arttırılması, alan dışı faaliyetlere yönlendirilmesi söz konusu değildir. 
Bu nedenle;
1. Konut işçileri Kişisel Korunma Ekipmanları (KKE) olmadan çalıştırılamaz dahilinde çalıştırılması suç işlemek ile eşdeğerdir. Konut işçilerinin KKE olmadan çalıştırılması halk sağlığının tehlikeye atmasıdır. 
2. KKE hijyenik tek kullanımlık eldiven, gözlük ve maske ile tamamlanmalıdır. 
3. Covid – 19 virüsü bahane edilerek, ücretsiz izin veya eksik ücret ödemeleri yapılamaz.
4. Covid – 19 virüsü bahane edilerek, işten çıkartmalar yasaklanmalıdır. 
5. #Evdekal çağrısı ile konutlarda oluşan nüfusu hedef göstererek gün içerisinde çıkılan servislerin sayısı çoğaltılamaz. 
6. Covid – 19 virüsü bahane edilerek, ilaçlama, dezenfekte gibi çalışmalar yetkili kişiler ve kuruluşlar tarafından yaptırılmalıdır. Konut işçileri bu çalışmaların bir parçası olamaz. 
Konut İş Sendikası olarak, yukarıda saydığımız maddeler ve benzeri durumlar ile karşılaşması halinde işçi kardeşlerimizin tereddüt etmeden sendikamız ile irtibata geçmeleri gerekmektedir. 
İşveren ve sermaye sınıfına karşı işçi kardeşlerimizin yanında olduğumuzu basına ve kamuoyuna duyuruyoruz. 
KONUT İŞ SENDİKASI

BASINA VE KAMUOYUNA DUYURU

BASINA VE KAMUOYUNA DUYURU

Sendikaya Sor

Sendikaya Sor.

Mevzuat, Yönetmelik ve Merak Ettiğiniz Konuları Bize Yazın.

© Copyright Konut - İş Türkiye Kapıcılar ve Kaloriferciler Sendikası

Web Tasarım